Relacja z Charytatywnego Turnieju Gramy dla Oskara

W związku z chorobą naszego kolegi Oskara Harężlaka, który jest podopiecznym fundacji Iskierka postanowiliśmy zorganizować turniej charytatywny „Gramy dla Oskara”. Turniej pod patronatem Wójta Gminy Bestwina odbył się 23 lutego na hali sportowej w Kaniowie.

Wydarzenie rozpoczęło się o 10:45 powitaniem zawodników i kibiców przez organizatorów, mamę Oskara oraz wójta gminy Bestwina Artura Beniowskiego.

Chwilę po oficjalnym rozpoczęciu rozlosowane zostały grupy.

Nasza drużyna trafiła do 1 grupy i zagrała mecz otwarcia przeciwko drużynie Shakersów. Niestety pomimo objęcia prowadzenia 1-0 nasza drużyna przegrała ostatecznie 1-2 i zajmując przedostatnie miejsce w grupie nie awansowała do fazy pucharowej turnieju.

W połowie grupowych zmagań o godzinie 13:30 wystąpił Dawid Witos, kolega Oskara, piłkarski freestylowiec, uczestnik mistrzostw świata.

Po znakomitym pokazie na parkiet został zaproszony Oskar, który otrzymał koszulki:

Jedną – bardziej sentymentalną – z podpisami członków Kolegium Sędziów w Bielsku-Białej oraz Sędziów Szczebla Centralnego

Drugą – wyjątkową – z dedykacją i podpisem międzynarodowego sędziego Szymona Marciniaka. Była to koszulka z Mistrzostw Europy z 2016 roku we Francji, w której polski sędzia prowadził jeden z meczów.

Kolejnym etapem turnieju były akcje wspomagające zbiórkę pieniędzy. Przedmioty podarowane przez sponsorów i kolegów Oskara były bardzo różne. Można było wylicytować: serniki, poradę dietetyczną, wizytę u fizjoterapeuty czy samochód na weekend z pełnym bakiem. Były również koszulki z autografami miedzy innymi: Podbeskidzia Bielsko-Biała, Lechii Gdańsk, Reprezentacji Polski w AMP Footballu czy Szymona Marciniaka z Ligi Europy.

Zdarzyły się też „perełki” jak koszulka meczowa Marcina Wasilewskiego z Anderlechtu Bruksela

Piłka z autografami zawodników historycznego już dziś klubu Groclinu Dyskoboli z czasów występów drużyny z Grodziska Wielkopolskiego w ekstraklasie oraz europejskich pucharach.

Kubie udało się wylicytować koszulkę Podbeskidzia Bielsko-Biała z autografami. Gratulujemy!

Po licytacjach przyszedł czas na wspólne zdjęcie wszystkich, którym udało się coś wylicytować.

W trakcie przerwy drużyny miały czas na zjedzenie pizzy sponsorowanej przez Pizzerie Michola

Turniej wygrała drużyna Black Game Team po finałowym zwycięstwie nad ekipą Daszyńskiego 4:2. Trzecie miejsce zajął Wyborowy Squad pokonując Orłów Harnasia 4:2.

Wyróżnieni indywidualnie zostali:

Emil Jurzak - najlepszy bramkarz

Arkadiusz Komraus - najlepszy zawodnik

Krystian Zelek - najlepszy strzelec

W całej imprezie najważniejsza była dobra zabawa i zgromadzenie jak największej ilości funduszy, które przekazane zostały na leczenie Oskara. Nie zabrakło wielu wzruszających momentów!

W trakcie wydarzenia udało się zebrać prawie 12 tysięcy złotych z czego 8017 złotych ze zbiórki publicznej.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim osobom, które dołożyły wszelkich starań aby wydarzenie mogło się odbyć w szczególności:

• Wójtowi Gminy Bestwina - Arturowi Beniowskiemu
  • Fundacji Iskierka, która wspierała nas w organizacji wydarzenia

Wolontariuszom:

• Klaudii Szary
  • Julii Rębisz
  • Wiktorii Czerwińskiej

Firmom, które podarowały nagrody dla najlepszych drużyn oraz zawodników, a także przedmioty na licytację

• Decathlon Bielsko-Biała
  • Szpilka Bielsko-Biała
  • Pizzeria Michola
  • RedCars
  • Sklep Punkt Zdrowia Kęty
  • Cukiernia Słodki Matie

a także Kolegium Sędziów za włączenie się do akcji:

• Kolegium Sędziów Skoczów
  • Kolegium Sędziów Żywiec

oraz wszystkim osobom, które brały udział w wydarzeniu i wspierają Oskara w chorobie!