Komunikat Zarządu KS Bielsko-Biała

Zarząd Kolegium Sędziów Podokręgu Bielsko-Biała na posiedzeniu w dniu 19 lipca podjął następujące decyzję dotyczące:

1. Awanse do wyższych klas rozgrywkowych poszczególnych sędziów:

Awans do klasy okręgowej:
1. Adrian Damaz
2. Mateusz Szczepańczyk

Awans do "A" klasy:
1. Przemysław Pilarz
2. Jakub Kielar
3. Kamil Kliś
4. Jarosław Smok

Awans do "B" klasy:
1. Oskar Harężlak
2. Tymoteusz Brzeźny
3. Daniel Kubaczka
4. Grzegorz Goliasz
5. Kacper Zieliński
6. Mariusz Zygmunt

2. Sprawy bieżące:

• W zakładce "sędziowie" została zaktualizowana lista czynnych sędziów wraz z odpowiadającymi im uprawnieniami do prowadzenia zawodów.
  • Drogą mailową zostanie przesłany wykaz opłat za licencje na sezon 2018/19. Opłaty należy uregulować u kol. Henryka Kiełbasy - obowiązkowo przed sezonem!
  • Przypominamy wszystkim sędziom zalegającym z płatnościami o konieczności ich uregulowania u kol. Henryka Kiełbasy - sędziowie, którzy będą zalegać z płatnościami nie będą uwzględniani w obsadzie sędziowskiej (włącznie z I rundą Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu B-B).
  • 21 sierpnia odbędzie się poprawka egzaminu teoretyczno-kondycyjnego na stadionie LA w Wapienicy - zbiórka o godzinie 18:00. Osoby zdające egzamin kondycyjny muszą posiadać przy sobie ważną kartę badań lekarskich! Osoby nieobecne będą miały ostatnią możliwość zaliczenia egzaminu na pierwszym spotkaniu Kadry we wrześniu (termin zostanie podany na stronie).
  • W związku z awansami naszych sędziów na szczeblu III oraz IV ligi następujący sędziowie zostali wytypowani przez nich na asystentów do grupy wojewódzkiej:
    I grupa wojewódzka asystentów - Mateusz Szczepańczyk
    II grupa wojewódzka asystentów - Łukasz Wojsław, Wojciech Ogiegło, Mateusz Nowak, Oskar Harężlak, Paweł Mołek, Adrian Pietera.
    Wyżej wymienieni koledzy po zaliczeniu egzaminów staną się członkami poszczególnych grup.
  • Na następnym zebraniu plenarnym (we wrześniu) każdy sędzia będzie zobowiązany do zakupu najnowszego wydania Przepisów gry - 12 zł.

3. Informacje dotyczące zgłaszania meczów sparingowych:

• Spotkania, w których występują dwa zespoły reprezentujące szczebel BOZPN lub wyższy muszą zostać zgłoszone przez kierownika danej drużyny do kol. Dawida Bukowczana co najmniej dwa dni przez meczem. Sędzia nie ma prawa sędziować takiego spotkania na własną rękę.
  • Spotkania, w których występuje jeden zespół reprezentujący szczebel BOZPN oraz drużyna z Podokręgu lub dwie drużyny z Podokręgu muszą zostać zgłoszone przez sędziego przed spotkaniem do kol. Krzysztofa Koziarskiego.
  • Nieprzestrzeganie powyższych reguł będzie karane natychmiastowym wstrzymaniem w obsadzie.

4. Informacje dotyczące obsady w Podokręgu Bielsko-Biała:

• Urlopowania należy zgłaszać od pierwszego terminu rozgrywek tj. I runda Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu.
  • Każdy sędzia ma obowiązek potwierdzić mecz w systemie extranet najpóźniej w piątek do godziny 15:00.