Zakończył się kurs dla kandydatów

Egzaminami zaliczeniowymi zakończył się kurs dla kandydatów na sędziów piłki nożnej w podokręgu Bielsko-Biała. Przed przystąpieniem do egzaminów kandydaci odbyli praktyczny trening sygnalizacji chorągiewką oraz zapoznali się ze sposobem ustawiania i poruszania sędziego asystenta. Następnie musieli zmierzyć się z egzaminem sprawnościowym, którym był test interwałowy (10 okrążeń - 17 sekund biegu / 22 sekundy marszu). Po wysiłku fizycznym trzeba było stawić czoła testowi teoretycznemu sprawdzającemu znajomość "Przepisów gry w piłkę nożną". Każdy musiał odpowiedzieć na pięćdziesiąt pytań, z których wiele dotyczyło najnowszych wytycznych i interpretacji. Jako jedyny test na 50 punktów rozwiązał Oskar Harężlak. Ponadto kandydaci przez cały kursu brali udział w rywalizacji o nagrody w postaci koszulek meczowych, pierwsza trójka (Bartłomiej Szczęsny, Jakub Majdak oraz Grzegorz Goliasz) zostanie nagrodzona na najbliższym zebraniu plenarnym. Poniżej przedstawiamy nowych sędziów naszego Kolegium:

Bartłomiej Szczęsny
Patryk Czupryński
Mariusz Zygmunt
Wojciech Wysoczański
Sebastian Uczniak
Szymon Fołta
Oskar Harężlak
Daniel Kubaczka
Daniel Kędziak
Adam Gilowski
Tymoteusz Brzeźny
Michał Gembala
Nikodem Bryzek
Jakub Przemyk
Jakub Majdak
Grzegorz Goliasz
Piotr Walas*
Dominik Góra*

* po zaliczeniu egzaminów

Prosimy wszystkich sędziów o pomoc nowym kolegom na ich pierwszych zawodach. Wszyscy dobrze wiemy, że początki bywają najcięższe. Nowicjuszom życzymy powodzenia na zielonej murawie!